O nas

Witamy Europejskie Centrum Produkcji i Szkoleń CNC Sp z o. o. powstało w wyniku połączenia się firmy produkcyjnej Pako Energy i firmy szkoleniowej Techmarg. Obie firmy działają na rynku polskim od ponad 20 lat.

Na polskim rynku pracy istnieje duży niedobór kadry technicznej związanej z obsługą, eksploatacją i programowaniem obrabiarek CNC. Wynika to z małej ilości Szkół Zawodowych i Liceum Zawodowych o takim profilu i niskiego tam poziomu kształcenia. Duża ilość różnego rodzaju jednostek szkolących też nie zmienia tej sytuacji ,ponieważ bazują one na teorii . Najczęściej mamy tam do czynienia z różnymi symulatorami gdzie programowanie, obróbka skrawaniem dzieją się w środowisku wirtualnym. Prowadzą to ludzie mało związani z przemysłem . Praktyki zaś w minimalnym wymiarze ze zrozumiałych względów odbywają się w wynajmowanych halach luba na maszynach miniaturowych tzw. szkoleniowych.

images
images

Europejskie Centrum Produkcji i Szkoleń jest jednostka produkcyjno-szkoleniową łączącą teorie z praktyką.

Po części teoretycznej część praktyczna odbywa się w środowisku przemysłowym w hali produkcyjnej. ECPS przyjęło metody kształcenia ze szkół zawodowych przyzakładowych. Praktyka odbywa się rzeczywiście na hali produkcyjnej. Pod Opieką instruktora potem praca z operatorem a następnie samodzielne próby pod okiem instruktora zapewnia profesjonalne przegotowanie do zawodu operator programista obrabiarek CNC. Ilość godzin adekwatna do potrzeb szkolonego. Na produkcji najlepiej ocenia się możliwości szkolonego, jego predyspozycje, tam widać czego mu brakuje. Zresztą prawdziwa praktyka sama weryfikuje, tak że szkolony sam potrafi ocenić samego siebie.

Inż. Marek Gąbka

Zobacz więcej


Galeria zdjęć

image
image
image
image
image
image
image
image

biuro@ecps.pl

+48 605 854 688

71 341 66 57

Wrocław, ul. Brochowska 3 (wjazd od ul. Opolskiej 165)

image image

Copyright © 2015 Europejskie Centrum Produkcji i Szkoleń Sp. z o.o. & TECHMARG Marek Gąbka